Filtry przeciwzakłóceniowe do liczników AMI (smart metering)

filtr środkowozaporowy


  • Wysokie tłumienie 60dB – 80dB
  • Zakres częstotliwości 9kHz – 140kHz, * dostosowany do pasma Cenelec A, B i C
  • Standardowy zakres napięć i prądów roboczych Prąd 6A – 32A, Napięcie 230 – 400V AC
  • Liczba linii I-fazowe (L+N), III-fazowe (3xL+N), * inne konfiguracje na życzenie
  • Montaż szyna DIN * inne konfiguracje na życzenie
  • Złącza kablowe listwa zaciskowa * inne konfiguracje na życzenie
  • Zgodność z normami EN60936/1-3
  • Szeroki zakres temperatur roboczych od -10°C do +40°C , klasa klimatyczna HPF (25/085/21)
  • Dodatkowe wyposażenie: zabezpieczenie przepięciowe

Smart metering

To idea inteligentnych systemów pomiarowych obejmujących elektroniczne liczniki energii elektrycznej, która umożliwia m.in. dwukierunkową komunikację pomiędzy licznikiem i dostawcą energii oraz zdalny odczyt zużytej energii. Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/72/WE z dnia 13 lipca 2009 r. nakłada na państwa członkowskie obowiązek wymiany liczników na nowe przynajmniej w 80% do roku 2020. Potwierdza to pozytywna ocena o rozpowszechnianiu inteligentnych liczników energii liczników jaką Polska przedstawiła Komisji Europejskiej oraz przyjęcie tzw. „małego trójpaku energetycznego”, tj. ustawa z dnia 26 lipca 2013 r.

Jakkolwiek unowocześnianie rynku dystrybucji energii elektrycznej niesie ze sobą wiele korzyści zarówno dla operatorów jak i konsumentów technologia ta nie jest pozbawiona wad. Poziom zakłóceń w sieci niskiego napięcia nieustannie rośnie na skutek coraz powszechniejszego stosowania zasilaczy impulsowych, przetwornic częstotliwości, falowników, urządzeń indukcyjnych, sterowników tyrystorowych i oświetlenia LED. W tak „zatłoczonym” środowisku komunikacja pomiędzy licznikiem i koncentratorem danych może zostać łatwo zakłócona a w niektórych przypadkach może doprowadzić do błędnego odczytu, uszkodzenia lub nawet zniszczenia licznika.

Jedynym rozwiązaniem powyższych problemów może okazać się zastosowanie filtra, który zredukuje zakłóceń do poziomu umożliwiającą niezawodną komunikację na linii licznik – koncentrator danych (Cenelec pasma A,B,C).

Dowiedz się więcej

Dławiki skompensowane prądowo

Zastosowanie dławików skompensowanych zapewnia wysokie tłumienie w obu kierunkach niezależnie od prądu obciążenia (brak efektu nasycania się przy wysokich prądach asymetrycznych).

Elementy bierne

Wszystkie elementy pojemnościowe i indukcyjne zostały wyprodukowane przez Bajog Gmbh z własnych starannie wyselekcjonowanych materiałów co wpływa na wysoką jakość i niezmienność parametrów filtra w długim okresie czasu.

Niski prąd upływu

Filtry PLC charakteryzują się bardzo niskim prądem upływu dlatego można je montować przed wyłącznikiem różnicowoprądowym (RCD) bez obawy przed jego wyzwoleniem.

Dostosowany do pasm Cenelec A, B i C

Redukuje zakłócenia wpływające negatywnie na pracę domowych urządzeń elektrycznych oraz zapewnia bezproblemową komunikację pomiędzy inteligentnym licznikiem AMI i koncentratorem danych w paśmie od 9kHz do 140kHz.

TYPOSZEREG

TYP PRĄD (A) NAPIĘCIE (V) TŁUMIENNOŚĆ (dB) LICZBA FAZ PRZECIĄŻALNOŚĆ PRĄDOWA (A) SPADEK NAPIĘCIA (50Hz) WYMIARY (Szer. x Wys. x Dł. w mm) WAGA (kg) KARTA KATALOGOWA
GB.E2.025A.OFDM.01.x.17 25A 230V min. 50dB @ 30kHz I-faza + N 50A przez 1h/na 24h < 1VAC 110x80x180 4,2 Zobacz
GB.E4.025A.OFDM.02.x.17 25A 400V min. 50dB @ 30kHz III-faza + N 50A przez 1h/na 24h < 1VAC 200x100x220 11 Zobacz

* od roku 1990 firma Bajog Electronic Gmbh opracowała i wyprodukowała ponad 4000 różnego typu filtrów. Opublikowanie wszystkich tych produktów nie jest możliwe dlatego jeżeli nie znalazłeś w powyższym zestawieniu filtra, którego szukasz skontaktuj się z nami. Chętnie dobierzemy i wycenimy dokładnie taki jakiego potrzebujesz.

FUNKCJE / PARAMETRY


Eliminuje zakłócenia przewodzone w znacznej części pasm Cenelec A, B i C (wg EN 50065), chroni liczniki AMI przed zewnętrznymi zakłóceniami.

Małe wymiary i waga pozwalają na montaż filtrów w miejscach o ograniczonej powierzchni (np. w rozdzielnicach licznikowych).

Wysoka przewodność obudowy oraz krótki czas rozładowania kondensatorów zapewnia najwyższą skuteczność w dziedzinie filtrowania i ochrony przeciwporażeniowej.

Komponenty wyprodukowane z własnych materiałów gwarantują wysoką jakość i długi czas eksploatacji.

Bajog Gmbh posiada własne biuro projektowe dzięki czemu może zaprojektować i wykonać filtr w 100% zgodny z podaną specyfikacją lub normą.

Opcjonalne zabezpieczenia przepięciowe, łatwy i prosty montaż na szynie DIN.

Zastosowania

Filtry EMI
Korzystając z naszej strony zgadzasz się na użycie plików cookie. X